Świadkowie Jehowy w roku 2015 wydali broszurę:
![]() zob. |
![]() wyd.2015 |
Wydaje się, że tytuł broszury jest trochę mylący. Są przecież ludzie, którzy odeszli z Organizacji Świadków Jehowy, a nadal wierzą w Jehowę. Więc do Jehowy nie mają zamiaru wracać. Prędzej broszura powinna mieć tytuł: Wróć do Organizacji. Czy broszura jest skierowana do osób wykluczonych z Organizacji? Chyba nie, bo ani razu nie pada tam określenie "odstępca" czy "wykluczony". Do takich osób broszura nie zwraca się o powrót. Raczej do osób, które z różnych względów "oddaliły się od zboru":
![]() zob. |
![]() zob. |
![]() str.3 |
![]() str.3 |
![]() str.3 |
Świadkowie Jehowy nie są chrześcijanami:
|
|
|
|
...więc nie dziwy fakt, iż w tej broszurze czytamy o "powrocie do Jehowy". Chrześcijanin jak już odejdzie od Boga, to odchodzi od Jezusa i zawsze może wrócić do Jezusa. A Jezus czeka:
|
|
Ap 3, 20
|
Nie wiem czy Świadkowie Jehowy wiedzą, ale jedynym i najwyższym Pasterzem jest Jezus Chrystus:
J 10, 14-16
|
1 P 5, 4
|
![]() zob. |
![]() str.4 |
Świadkowie Jehowy nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć, że Bóg objawił się nam w Jezusie Chrystusie. Stary Testament przygotowuje nas do wiary, że:
Iz 35, 4
|
Mt 11, 2-3
|
Pan Jezus mówi, iż:
Łk 24, 27
|
Wszystko co jest powiedziane o Bogu w Starym Testamencie odnosiło się do Syna Bożego, który stał się człowiekiem. Czy Świadkowie Jehowy wierzą Jezusowi?
![]() zob. |
![]() str.4 |
A kim są owce Jezusa?
J 12, 26
|
J 10, 16
|
![]() zob. |
![]() str.5 |
Moim Pasterzem jest Jezus Chrystus. Dlaczego? Bo jest dobry! A dobry jest tylko Bóg (Mk 10, 18):
J 10, 11
|
Swoistej manipulacji dokonano cytując Rz 8, 35-39:
![]() zob. |
![]() str.8 |
Czy tam jest mowa o "Jehowie"? Zobaczmy cały kontekst, a nie tylko jeden fragment wersetu:
Rz 8, 35-39
|
![]() zob. |
![]() str.9 |
![]() zob. |
![]() str.11 |
W Dz 3, 19 nie padają słowa: "od osoby Jehowy". Jest natomiast słowo kyrios - Pan:
|
|
(tab.kod.gram.)
|
![]() wyd.1997 |
Dz 3, 19-20
str.521
|
Słowo kyrios potwierdza również:
|
1 lutego 1998 |
str.32 |
|
|
|
wyd.1985 |
Dz 3, 19-20
str.532
|
str.532
|
Jedynym argumentem wstawienia słowa "Jehowa" jest odwołanie się do przekładu hebrajskiego, który dokonano dopiero w roku 1838:
str.14
|
|
|
str.30
|
Brak słowa "Jehowa" potwierdza również tekst krytyczny Nestle-Aland:
|
|
Dz 3, 19-20
![]() str.328 |
![]() str.328 |
Przypomnijmy o czym napisali Świadkowie Jehowy:
![]() zob. |
![]() str.11 |
A teraz zobaczmy cały kontekst w.19:
|
|
|
wyd.2005 |
Dz 3, 11-26
![]() str.2394 |
![]() str.2395 |
![]() str.2394 |
![]() str.2395 |
![]() zob. |
![]() str.11 |
Jeśli Strażnica i Przebudźcie się! zbliża do Jehowy, to Słowo Boże zbliża nas do Jezusa. Bo Jezus Chrystus w Nowy Testamencie jest najważniejsza Osobą: Syn Boży, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek.
![]() zob. |
![]() str.13 |
Chrześcijanie nie mogli wrócić się do "Jehowy", lecz do Jezusa, który jest "dobrym pasterzem" (J 10, 2-16). Kontekst mówi o Chrystusie:
|
zob. Edycja św. Pawła zob. |
1 P 2, 18-25
![]() str.2662 |
![]() str.2662 |
![]() zob. |
![]() str.15 |
Kiedyś Świadkowie Jehowy śpiewali pieśni ku czci Jezusa:
|
zob. |
wyd.1925 |
|
|
str.110 |
![]() zob. |
![]() str.14 |
J 6, 35
|
J 6, 37
|
J 14, 6
|