"Świadectwo" nagrane dla Towarzystwa Strażnica

Autor: Piotr Andryszczak, dodano: 2022-08-05

Na oficjalnej stronie internetowej Świadków Jehowy, w Materiałach Video, możemy znaleźć pewną rozmowę:

Świadectwo Świadectwo Świadectwo Świadectwo
- Urodziłam się na Kubie, ale kiedy miałam 9 lat, przeprowadziłyśmy się z Mamą do Stanów. Już wtedy czułam, że to ważne żeby szukać Boga. Gdziekolwiek się przeprowadzałyśmy, odwiedzałam miejscowe kościoły i nawet w kilku zostałam ochrzczona.

W każdym nowym miejscu przyjmowała chrzest? Czy Mama i córka nie wiedziały, iż ważny jest tylko jeden chrzest?

Biblia Tysiąclecia Pallottinum
Pallottinum

Ef 4, 5

Biblia Tysiąclecia Pallottinum

- Kiedy miałam 11 lat, ciocia spytała, czy może ze mną studiować pionierka z miejscowego zboru. A Mama się zgodziła.
- To wspaniale, że już tak w młodym wieku miałaś potrzeby duchowe.
- Szybko wprowadzałam zmiany. Przestałam obchodzić Święta i modlić się do wizerunków. Ale to było niepokojące dla mojej Mamy. Bała się, że Świadkowie robią mi pranie mózgu. Zaczęłam nawet znowu obchodzić urodziny.

Od razu widać efekty studiowania z pionierką z miejscowego zboru. Nagle przestała obchodzić Święta. Jakie? Z pewnością Boże Narodzenie oraz Wielkanoc. Czy pionierka z miejscowego zboru wmówiła młodej dziewczynie podczas studium, że Jezus nie jest Bogiem?

Strażnica Nr 3 2020Strażnica Nr 3 2020 Strażnica Nr 3 2020str.2 Strażnica Nr 3 2020
str.9
Zobacz więcej:

Jaką możliwą "prawdę" poznawała jedenastolatka? Może taką, że Pan Jezus nie zmartwychwstał (ciało zostało usunięte przez Jehowę), więc po co obchodzić Wielkanoc, skoro Pan nie wstał z martwych?

Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemiwyd.1990 Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi
Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi
str.144
Zobacz więcej:

- Kiedy miałam 11 lat, ciocia spytała, czy może ze mną studiować pionierka z miejscowego zboru. A Mama się zgodziła.
- To wspaniale, że już tak w młodym wieku miałaś potrzeby duchowe.
- Szybko wprowadzałam zmiany. Przestałam obchodzić Święta i modlić się do wizerunków. Ale to było niepokojące dla mojej Mamy. Bała się, że Świadkowie robią mi pranie mózgu. Zaczęłam nawet znowu obchodzić urodziny.

Przestała modlić się do wizerunków? Do których konkretnie wizerunków modliła się ta młoda nastolatka? Jakie konkretnie były to modlitwy? Kto ją nauczył modlić się do przedmiotów? Czyżby Mama miała rację, że Świadkowie Jehowy zrobią jej pranie mózgu i miała z tego powodu obawy? Czy publikacje Świadków Jehowy wmawiają swoim czytelnikom absurdy?

Strażnica 15 lutego 1992
15 lutego 1992
Strażnica 1 marca 1992
1 marca 1992
Strażnica 15 lutego 1992str.5 Strażnica 1 marca 1992str.18

Jest rzeczą oczywistą, że Bóg nie wysłuchuje naszych modlitw kierowanych do obrazów, ponieważ katolicy tego nie czynią. Obrazy jako martwe przedmioty nie mogą się za nami wstawiać. Zauważmy, że Świadkowie Jehowy najpierw stawiają fałszywą tezę (rzekoma modlitwa do wizerunków), a potem poddają ją krytyce. Ciekawe, jaki zarzut Świadkowie Jehowy by formułowali, gdyby katolik modlił się przed obrazem modlitwą Pańską "Ojcze nasz...". Czy również byłaby to modlitwa do obrazu?


- Co więc pomogło ci się nie poddać i dalej iść drogą pokoju?
- Pomogły mi słowa z Mateusza 10:37. Są to słowa Jezusa, który powiedział: "kto bardziej kocha ojca lub matkę niż mnie, nie jest mnie godny.". Zrozumiałam, że pokój z Jehową może oznaczać brak pokoju w rodzinie. Zrozumiałam też, że jeśli chcę kiedyś pozyskać Mamę, muszę dalej chodzić z Jehową i się nie poddawać i że miłość do Jehowy jest na pierwszym miejscu."

Pomogły jej słowa z Mateusza 10:37? Czy Pan Jezus powiedział coś o "pokoju z Jehową". Czy mówił coś o "chodzeniu z Jehową"? Na pierwszym miejscu jest Pan Jezus i o tym mówi On sam. Ani słowa o "Jehowie".

Nadzieja poddawana próbom Nadzieja poddawana próbomwyd.1998 Nadzieja poddawana próbom Nadzieja poddawana próbom
Nadzieja poddawana próbom
str.102
"Przypatrzmy się temu zdaniu z Ewangelii, w którym Pan Jezus najmocniej wyznaje, jak bardzo Mu zależy na naszej miłości: "Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien" (Mt 10,37). Otóż gdyby takie słowa wypowiedział ktoś choćby najszlachetniejszy i najwspanialszy, kto nie jest Bogiem, byłby bezczelnym uzurpatorem. Bo jeden tylko Bóg ma prawo do tego, żeby Go kochać z całego serca i ponad wszystkich swoich bliskich. Zatem moja miłość do Pana Jezusa w sposób wręcz fundamentalny wiąże się z tym, czy ja rozpoznaję w Nim prawdziwego Boga."
(o. Jacek Salij OP, EUCHARYSTIA W PERSPEKTYWIE BOŻEJ WSZECHMOCY).
"Zatem moja miłość do Pana Jezusa w sposób wręcz fundamentalny wiąże się z tym, czy ja rozpoznaję w Nim prawdziwego Boga."

Wygląda na to, że nastolatka nie rozpoznała w Mateusza 10:37 Chrystusa jako prawdziwego Boga. Pismo Święte nie pozostawia żadnych wątpliwości:

Komentarz praktyczny do Nowego Testamentu 2Tom 2 Komentarz praktyczny do Nowego Testamentu 2wyd.1999 Komentarz praktyczny do Nowego Testamentu 2 Komentarz praktyczny do Nowego Testamentu 2

1 J 5, 20:

Komentarz praktyczny do Nowego Testamentu 2str.576
Komentarz praktyczny do Nowego Testamentu 2str.577

Zobaczmy szerszy kontekst Mt 10, 37:

Ewangelia według św. Mateusza. Wyd. W drodze Ewangelia według św. Mateusza. Wyd. W drodzewyd.2019 Ewangelia według św. Mateusza. Wyd. W drodze Ewangelia według św. Mateusza. Wyd. W drodze
Ewangelia według św. Mateusza. Wyd. W drodzestr.144
Ewangelia według św. Mateusza. Wyd. W drodze
Ewangelia według św. Mateusza. Wyd. W drodze
Ewangelia według św. Mateusza. Wyd. W drodzestr.147

Powrót do strony głównej
Powrót początku artykułu
facebook
Opracował: Piotr Andryszczak
© 2007-2022