"CZEGO naprawdę UCZY BIBLIA?"

Autor: Piotr Andryszczak

Czego naprawdę uczy Biblia Czego naprawdę uczy Bibliawyd.2005 Czego naprawdę uczy Biblia Czego naprawdę uczy Biblia

Czego naprawdę uczy Biblia str.57

Świadkowie Jehowy uczą:

Czego naprawdę uczy Biblia str.58

Twierdzenia Świadków Jehowy nie są zgodne z prawdą. Najczęściej powołują się na Stary Testament:

Czego naprawdę uczy Biblia str.58

Świadkowie Jehowy nie uwzględniają specyfiki tej księgi. Kiedy czyta się ją bez uprzedzeń, można zauważyć rozterki i wątpliwości autora, który szuka odpowiedzi na istotne pytania egzystencjalne. Autor zadaje pytania, zastanawia się czy los zwierząt i ludzi po śmierci jest taki sam. Nie zna jeszcze pełni objawienia, które dopiero dał nam Jezus Chrystus.

Zob. więcej:

Czego naprawdę uczy Biblia str.64

O karze za grzechy pisałem w cz.1. Świadkowie Jehowy pisząc o Bogu miłości, wydaje się, iż zapominają, że Bóg jest też sprawiedliwy. Dlaczego Bóg nie może ukarać grzeszników wieczną karą (Mt 25,41), bo jest miłosierny, a w Armagedonie może pozabijać wszystkich tych, którzy nie chcą uznać nauczania Świadków Jehowy za prawdę? To szatanowi zależy na tym, by ludzie nie myśleli o konsekwencjach swoich nieprzemyślanych decyzji, to szatanowi zależy na tym, by ludziom nie przyszło do głowy, że nie ma żadnej kary za grzechy, świadomej kary, to szatanowi zależy na tym, by ludziom nie przyszło na myśl, że mogą całą wieczność spędzić z tym, który ich zwodził i oszukiwał.

Świadkowie Jehowy twierdzą, iż:

Czego naprawdę uczy Biblia str.65

Świadkowie Jehowy nie piszą do końca prawdy. Okazuje się, że ich "pomazańcy" (należący go grona 144 000 - Ap 7,4n) w chwili śmierci dostępują niewidzialnego "zmartwychwstania". Ich ciała jednak po śmierci leżą w grobach, a do nieba idzie zmartwychwstały duch, by "rządzić" tymi, którzy oczekują Armagedonu:

Czego naprawdę uczy Biblia str.74

Szkoda, że Świadkowie Jehowy nie piszą co zostaje konkretnie wskrzeszone do życia, skoro ciała na pogrzebach są chowane na cmentarzach. Duszy nieśmiertelnej wg Świadków Jehowy człowiek nie posiada, więc na czym polega to "wskrzeszenie"?

"Wykładnia ŚJ o niewidzialnym zmartwychwstaniu duchów jest nieudolnym naśladownictwem nauki o nieśmiertelności dusz. Zaprzecza przy tym ona zmartwychwstaniu ciał, jak i wyznacza moment początkowy istnienia "dusz" na 1914 lub 1918 r."

Zob. więcej:

"Studiujący" Biblię ze Świadkami Jehowy dowiedzą się na początku, że nie ma życia po śmierci, bo tak rzekomo uczy Biblia, jednak później się okaże, że istnieje jednak życie po śmierci, ale tylko dla wybranych Świadków Jehowy.

Czego naprawdę uczy Biblia str.70

A umierających "pomazańców" to nie dotyczy???


Powrót do strony głównej
Powrót początku artykułu
facebook
Opracował: Piotr Andryszczak
© 2007-2022