Stosunek Towarzystwa Strażnica do odrzucających naukę o „pokoleniu roku 1914”

Autor: Włodzimierz Bednarski

poprzednia część nastepna część

Towarzystwo Strażnica uważało, że ludzie, którzy nie przyjmowali jego nauki o „pokoleniu roku 1914”, to „szydercy”. Oto jego słowa, w które dziś powinni wczytać się Świadkowie Jehowy, gdy okazało się, że ich zapowiedź była fałszywym proroctwem:

 

„Pozostaw bieg samobójczy staremu, niesprawiedliwemu światu. Niech szydzi i drwi i niech mówi do nas to samo, co mówili obywatele Jerozolimy do Jeremiasza: »(...) A choćby pewnego dnia przyszedł Armagiedon, to jednak nie stanie się to za naszego życia, za życia naszego pokolenia«.” (Strażnica Nr 11, 1950 s. 13);

 

„Mieszkańcy Jeruzalem drwili z Jeremiasza i tak samo wyznawcy chrześcijaństwa szydzą ze Świadków Jehowy. Ostrzeżenie przed zagładą w bliskim Armagedonie uważają za gołosłowne. (...) mówią »(...) Nawet jeśli Armagedon nadejdzie, nie nastąpi to za naszego pokolenia. Tyle już o nim słyszeliśmy. Nie damy się nabrać!«.” (Strażnica Nr 7, 1991 s. 4).

 

Czy ludzie, których przywołało Towarzystwo Strażnica nie mieli racji mówiąc, że Armagedon nie nastąpi za naszego pokolenia?

Czy nie mówili szczerze twierdząc, że „nie damy się nabrać!”?

Czy dziś Towarzystwo Strażnica zdobędzie się na odwagę i przyzna przywoływanym ludziom rację?

Czy przeprosi ich za przyrównywanie ich do „szyderców”?

Czy Towarzystwo Strażnica odrzucając w roku 1995 naukę o „pokoleniu roku 1914” samo nie zaliczyło siebie do „szyderców”?

Zobaczmy jeszcze jak ta organizacja ukazywała, wbrew tym „szydercom”, swoją wiarygodność w artykule pt. Nadszedł czas, żeby ufnie „podnieść głowy”:

 

„To prawda, że w przeszłości pewni ludzie przepowiadali »koniec świata«, podając nawet dokładne daty. Niektórzy zbierali wokół siebie grupki ludzi i uciekali w góry lub zamykali się w swych domach oczekując na koniec świata. Nic się jednak nie działo. »Koniec« nie nastąpił. Ludzie ci okazali się fałszywymi prorokami. Dlaczego? Na czym się zawiedli? Otóż nie zwrócili uwagi na to, że muszą wystąpić wszystkie oznaki spełniania się proroctwa biblijnego. Poza tym ludzie ci nie znali prawdy Bożej ani nie mieli dowodów na to, że są kierowani przez Boga i że Bóg się nimi posługuje.

A jak jest obecnie? Dzisiaj posiadamy potrzebne dowody i to wszystkie. Dowodów tych nie da się obalić! Obok świadectwa chronologii biblijnej wystąpiły obecnie wszystkie z licznych wydarzeń tworzących wielki znak »dni ostatnich«” (Przebudźcie się! Nr 1 z lat 1970-1979 s. 22).

poprzednia część nastepna część

Powrót do strony głównej
Powrót początku artykułu
facebook
Opracował: Piotr Andryszczak
© 2007-2022