Z cyklu: "Uczymy się z Biblii".
Czy Paweł i Sylas śpiewali pieśni wychwalające Jehowę?

Autor: Piotr Andryszczak, dodano: 2019-01-17

W tym artykule przyjrzymy się rozdziałowi książki "Uczymy się z Biblii": "Dozorca więzienia zostaje chrześcijaninem". Co to znaczy, że zostaje chrześcijaninem? Czy prawdą jest, że chrześcijanie, Paweł i Sylas śpiewali pieśni wychwalające Jehowę? Spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania.

Uczymy się z Biblii Uczymy się z Bibliiwyd.2017 Uczymy się z Biblii
Uczymy się z Biblii Uczymy się z Biblii
str.230

Pan Jezus wypędzał demony, potem Jego uczniowie, a tutaj mamy przykład, że demona wypędził św. Paweł. Na przestrzeni wieków istnienia Kościoła, byli w nim chrześcijanie, którzy w imię Jezusa wypędzali demony. Nazywamy ich egzorcystami. Oczywiście, ta posługa nie mogła się skończyć wraz ze śmiercią ostatniego Apostoła. Jezus przecież obiecał swą obecność w Kościele przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28, 20). Więc egzorcyści również dzisiaj wypędzają demony w imię Jezusa. Ciągłość Kościoła od chwili jego założenia nie została przerwana. Czy ktoś dzisiaj słyszał, by współcześni Świadkowie Jehowy wypędzali demony?


Paweł i Sylas trafiają do więzienia, a tam:

Uczymy się z Biblii
str.230

Sprawdźmy w Piśmie Świętym, czy prawdą jest, iż Paweł i Sylas - wyznawcy Jezusa Chrystusa - śpiewali "pieśni wychwalające Jehowę":

ed. Święty Paweł ed. Święty Paweł
Święty Paweł
ed. Święty Paweł
2008

Dz 16, 25

ed. Święty Paweł
str.2425

Jak czytamy, św. Łukasz nic nie wspomniał, by Paweł i Sylas śpiewali jakieś pieśni wychwalające "Jehowę". Jest wyłącznie mowa o pieśniach wychwalających Boga. Dlaczego karmi się dzieci wydarzeniem, które nie miało miejsca? Wiem, wiem, zaraz Świadkowie Jehowy zapytają: a jak ma na imię Bóg? No to przypomnijmy:

Zobacz:

Uczymy się z Biblii
str.230

Świadkowie Jehowy w oczywisty sposób zafałszowują wydarzenie biblijne, które relacjonował św. Łukasz. Jeśli na pytanie dozorcy, co ma czynić by zostać zbawionym, pada odpowiedź: "Uwierz w Pana Jezusa". A więc nie tylko on sam, ale także jego domownicy. W którym to miejscu Paweł i Sylas opowiedzieli całej rodzinie o "Jehowie"? Gdzie możemy o tym przeczytać? Dlaczego autorzy tej książki wprowadzają dzieci w błąd?

Dz 16, 30-34

ed. Święty Paweł
str.2425

Przez chrzest strażnik więzienia i jego rodzina zostali włączeni do wspólnoty Kościoła, którego Głową jest Jezus Chrystus. W innym miejscu św. Tomasz wyznał: "Pan mój i Bóg mój" (J 20, 28). Nie mógł więc ani Paweł, ani Sylas opowiadać o "Jehowie". Do głowy im nie przyszło opowiadać takie bajki. Jeśli opowiadali, to o Bogu, który stał się człowiekiem (Flp 2, 6).

ed. Święty Paweł
str.2425

Powrót do strony głównej
Opracował: Piotr Andryszczak
© 2007-2022