Annabelle

Autor: Piotr Andryszczak, dodano: 2016-11-25

Annabelle
"Goszczący na ekranach kin horror "Annabelle" zainspirowany został prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. Historia ta, choć inna od przedstawionej w filmie, jest równie przerażająca. Szmaciana lalka, która trafiła jako ozdoba do mieszkania dwóch młodych pielęgniarek, powoli zamieniała ich życie w horror…"
"W 1970 r. Donna - studentka kończąca kurs pielęgniarstwa (i już pracująca w zawodzie), otrzymała od matki jako prezent urodzinowy dużą szmacianą lalkę zakupioną w sklepie z rękodziełem. Miała ona być ozdobą mieszkania, które Donna dzieliła z koleżanką, Angie - także pielęgniarką. Lalka nie miała w sobie nic demonicznego - mierzyła ok. metra, miała duże oczy, uśmiechniętą buźkę, rude włosy i nos naszyty z trójkątnego skrawka czerwonej tkaniny. Znalazła miejsce na łóżku Donny, która po kilku dniach zauważyła jednak coś dziwnego."
"Każdego ranka sadzałam ją na zasłanym łóżku. Ręce miała rozłożone na boki, a nogi wyciągnięte" - relacjonowała Donna. "Kiedy wracałyśmy wieczorem do domu, jej kończyny były ułożone inaczej. Przykładowo, nogi były skrzyżowane w kostkach albo ręce złożone na kolanach. Po około tygodniu zrobiło się to podejrzane. Postanowiłam celowo zostawić ją ze skrzyżowanymi ramionami i nogami, by zobaczyć, co zastanę wieczorem. Kiedy wróciłyśmy do domu, lalka miała ręce rozłożone. Znajdowałyśmy ją w każdej możliwej pozycji" (źródło)

Lalka jest przechowywana w Warren Ocult Museum w Moodus w stanie Connecticut.

Annabelle
Annabelle Annabelle

Lalka jak lalka, leży sobie w muzeum. Miała swoją mroczną historię. Ale co by było, gdyby taka sama lalka pojawiła się w książce Świadków Jehowy, przeznaczonej dla dzieci?

Ucz się od Wiekiego Nauczyciela Ucz się od Wiekiego Nauczycielawyd.2003 Ucz się od Wiekiego Nauczyciela
Ucz się od Wiekiego Nauczycielastr.121 Ucz się od Wiekiego Nauczycielastr.171

Dlaczego ta lalka z taką mroczną przeszłością jest w "raju na ziemi"?

Ucz się od Wiekiego Nauczycielastr.251

Podobieństwo jest uderzające, choćby buzia i trójkątny nosek:

Annabelle Annabelle
Przypadki są w gramatyce.

Ucz się od Wiekiego Nauczyciela
str.171

Powrót do strony głównej
Opracował: Piotr Andryszczak
© 2007-2020