Z cyklu: "Uczymy się z Biblii".
Opowieści dziwnej treści

Autor: Piotr Andryszczak, dodano: 2019-03-15

W tym artykule przyjrzymy się fragmentowi z książki "Uczymy się z Biblii":

Uczymy się z Biblii Uczymy się z Bibliiwyd.2017 Uczymy się z Biblii

Cóż takiego czytamy:

Uczymy się z Biblii
str.218

Przede wszystkim, Pan Jezus powiedział, że pierwsi chrześcijanie będą Jego świadkami aż po krańce ziemi. Gdzie jest napisane, iż "Jehowa" dał im odwagę stawić czoła zaciekłym prześladowcom? Gdzie jest choć jedno zdanie w Nowym Testamencie o "Jehowie"? Gdzie Pan Jezus powiedział, że zaciekli wrogowie będą prześladować świadków "Jehowy"?

Dz 1, 8 Mt 28, 20
"ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi" "A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata»"

Co takiego głosili pierwsi chrześcijanie?

Dz 8, 25 Dz 11, 20 Dz 13, 5 Łk 9, 2 Dz 8, 5
"głosili Ewangelię w wielu wioskach samarytańskich." "głosili Dobrą Nowinę o Panu Jezusie." "głosili słowo Boże w synagogach żydowskich" "głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych." "Filip przybył do miasta Samarii i głosił im Chrystusa."

Uczymy się z Biblii
str.218

Pierwsze słyszę, by św. Jan otrzymał od Jezusa wizję chwały "Jehowy". Kiedy Jezus jeszcze był na ziemi, to powiedział: "Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi." (Mt 28, 18), a więc i władza królewska. Będąc jeszcze na ziemi już był Królem:

Mt 27, 11 Ap 17, rozdz14
"Jezusa zaś postawiono przed namiestnikiem. Namiestnik zadał Mu pytanie: Czy ty jesteś Królem żydowskim? Jezus odpowiedział: Tak, Ja nim jestem." "Ci będą walczyć z Barankiem, a Baranek zwycięży ich, bo Panem jest panów i Królem królów - a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni."

W którym też miejscu Świadkowie Jehowy dojrzeli w Apokalipsie, że cała ziemia staje się rajem? W którym miejscu jest napisane, że w "raju na ziemi" wszyscy wielbią "Jehowę"? Przecież słowo "Jehowa" nie występuje w Nowym Testamencie, to jak ktoś może wielbić "Jehowę"?

Rz 15, 11 Ap 11, 1
"Chwalcie Pana, wszyscy poganie, niech Go wielbią wszystkie narody!" "Potem dano mi trzcinę podobną do mierniczego pręta i powiedziano: Wstań i zmierz świątynię Bożą i ołtarz, i tych, co wielbią w niej Boga."

Ani słowa o wielbieniu "Jehowy".


Powrót do strony głównej
Opracował: Piotr Andryszczak
© 2007-2024