Patron strony apologetycznej
"W OBRONIE WIARY"


Św. o. Charbel Makhlouf

patron, św. Charbel Makhlouf Urodził się w 1828 r. w rodzinie chrześcijańskiej w Bekaa Kafra w północnym Libanie. Na chrzcie otrzymał imię Józef (Youssef). W wieku 23 lat wstąpił do maronickiego klasztoru św. Marona w Annaya, gdzie otrzymał zakonne imię Szarbel (Charbel). W 1875 roku ojciec Szarbel przeniósł się do pustelni w pobliżu klasztoru. Żyjąc w odosobieniu prowadził niezwykle ascetyczny tryb życia, czas spędzał na modlitwie i praktykach religijnych. W pustelni spędził ostatnie 23 lata swego życia. Zmarł w wigilię Bożego Narodzenia - 1898 roku. Po pogrzebie ojca Szarbela miało miejsce niezwykłe zjawisko. Nad jego grobem pojawiła się niezwykła, jasna poświata, utrzymująca się przez wiele tygodni. Łuna ta spowodowała, że do grobu pustelnika zaczęły przychodzić co noc rzesze wiernych. Szybko zaczął rozwijać się kult zakonnika. Miały też miejsce liczne uzdrowienia. 9 X 1977 roku w Watykanie papież Paweł VI kanonizował ojca Szarbela. Do dziś grób świętego w Annaya jest celem licznych pielgrzymek z całego świata.
Święty Ojcze Charbelu,
który wyrzekłeś się przyjemności światowych i żyłeś w pokorze i ukryciu w samotności eremu, a teraz przebywasz w chwale nieba, wstawiaj się za nami. Pomagaj w wyborze dobra i unikania zła. Broń nas przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi i wspomagaj w naszej codzienności.
Za Twoim wstawiennictwem wielu ludzi otrzymało od Boga dar uzdrowienia duszy i ciała, rozwiązania problemów w sytuacjach po ludzku beznadziejnych. Wejrzyj na nas z miłością, a jeżeli będzie to zgodne z wolą Bożą, uproś nam u Boga łaskę ......., o którą pokornie prosimy, a przede wszystkim pomagaj nam iść codziennie drogą świętości do życia wiecznego. Amen!

Powrót do strony głównej
Opracował: Piotr Andryszczak
© 2007-2024